Samochody „na żółtych tablicach” to jedne z najbardziej zadbanych i okazałych maszyn na polskich drogach. Ich właściciele powszechnie uważani są za pasjonatów, którzy dokładają wszelkich starań, aby te „białe kruki” mogły w dalszym ciągu ozdabiać ulice. W tym wpisie przedstawiamy nowe rozwiązanie, które umożliwia posiadaczom aut zabytkowych dodatkowo zabezpieczyć swoją maszynę przed uszkodzeniem lub przywłaszczeniem.
Po co montować lokalizator GPS w aucie zabytkowym?
Pojazdy zabytkowe wbrew obiegowej opinii nie zawsze służą jedynie do krótkich niedzielnych przejażdżek i wizyt na zlotach. Część z nich „pracuje” i jest wypożyczana do różnych celów, m.in. na ślub, do sesji zdjęciowych, teledysków czy filmów. Zdarza się też, że przejazd old-timerem oferowany jest przez firmy zajmujące się voucherami prezentowymi.
Niezależnie od sposobu wykorzystania oldtimera, nadajnik GPS do samochodu może znacznie zwiększyć jego bezpieczeństwo. To świetny sposób na sprawdzenie, czy kierowca pojazdu nie ryzykuje jego uszkodzenia – koszt oryginalnych części w autach zabytkowych potrafi być bardzo wysoki, czasem nie ich odkupienie jest nawet niemożliwe. System GPS pozwala na ciągły monitoring old-timera, umożliwiając właścicielowi szybką reakcję na problem. Co ważne – montaż modułu jest w pełni nieinwazyjny.
Jakie funkcje posiada nadajnik GPS do auta?
Dzięki modułowi GPS właściciel auta zabytkowego może przede wszystkim śledzić jego pozycję w czasie rzeczywistym. Z poziomu komputera lub smartfona szybko sprawdzi on jego trasę przejazdu i osiągane prędkości. Co więcej, dzięki wbudowanym akcelerometrom lokalizator samochodu umożliwia także rejestrowanie gwałtownych przyspieszeń, hamowań i skrętów. To jednak nie koniec – historyczne przejazdy zapisywane są na platformie monitoringu nawet do 12 miesięcy wstecz. Dzięki dostępowi do tych informacji właściciel pojazdu może przeanalizować sposób użytkowania auta i ocenić, czy nie jest ono zbyt intensywnie używane.
Z pomocą lokalizatora GPS możliwe jest też zdalne odłączenie rozrusznika – wystarczy, że w aucie zamontowany zostanie prosty przełącznik. W ten sposób samochód może zostać unieruchomiony za każdym razem, gdy zechce tego właściciel, np. ze względu na naruszenie umowy przez osobę wynajmującą lub jako dodatkowa ochrona, gdy klasyk zostanie zaparkowany na zlocie. Niezalażnie od wykorzystania, jest to bardzo wygodna i skuteczna metoda na zdalne unieruchomienie pojazdu.
Największą zaletą nadajników GPS do samochodu są jednak w pełni personalizowalne alerty. Dzięki nim możliwe jest sprawowanie kontroli nad pojazdem bez potrzeby nieustannego zerkania w telefon lub komputer. Są to m.in.:
- Alert dowolnego obszaru geograficznego, który umożliwia ustalenie obszaru o bardzo precyzyjnym kształcie i informowanie użytkownika za każdym razem, gdy pojazd opuści lub wkroczy na jego teren.
- Alert ruchu i odholowania pojazdu, które poinformują o każdym nieautoryzowanym przemieszczeniu auta
- alert długiej podróży, informujący właściciela o zbyt długim czasie pracy samochodu, mogącym wpływać na przegrzanie silnika
- Alert przekroczenia prędkości i gwałtownego przyspieszenia/hamowania, przesyłający powiadomienie o agresywnym zachowaniu kierowcy
- Alert niskiego napięcia akumulatora, który uruchomi się za każdm razem, gdy napięcie głównego zasilania spadnie poniżej ustalonego poziomu
System monitoringu GPS to niedrogi i skuteczny sposób na rozwiązanie wielu problemów związanych z użytkowaniem auta zabytkowego. Dzięki niemu minimalizujemy ryzyko zniszczenia samochodu z powodu niepoprawnego użytkowania, a także zabezpieczamy je przed innymi okolicznościami, np. odholowaniem lub przywłaszczeniem. Jeśli więc jesteś posiadaczem auta zabytkowego i chciałbyś zainwestować w jego bezpieczeństwo, urządzenia GPS są czymś dla Ciebie.